Avcılar Yün Halı Yıkama

Avcılar yün halı yıkama, bu hassas ürünlere profesyonel bir dokunuş hayata geçirir. Bu tür halıların bakım ve temizliği oldukça özen gerektirir. Yün, yanlış bir ürün kullanımı ya da anif bir müdahale sonrası deformasyona uğrayacaktır. Bu tip durumlar geri dönülmez bir hasar bırakır. Kullanılan halı şampuanlarının ya da yıkama esnasında aşırı sıcak su kullanımının neden olabileceği bu doku kayıplarının gündeme gelmemesi için, profesyonel kurumlardan destek almak en doğru tercih olacaktır.

Avcılar Yün Halı Yıkama Firması

Yün halıların amatör olarak temizlenmesinde, kullanıcıları bekleyen bazı riskler mevcut. Özellikle marketlerden alacağınız yün temizlik ürünleri… Bu ürünler, ekseri sentetik yün malzeme için üretilmektedir. Halının dokuma malzemesinde yün oranı ve renk skalası temizliğin yönünü belirlemede önem teşkil eder. %100 yün halılar için üretilen şampuanlar ve gerekli ısı değerleri ile doğru bir temizlik faaliyeti gerçekleştirmek şart. Bunun sağlanabilmesi içinse; özel bir temizlik parkuru ve son teknolojik cihazların kullanımı gerekiyor. Temizlikte kullanılacak kimyasalların da dikkatle seçilmesi ve zararlı ürünlerden uzak durulması da önemli…

Yün Halı Temizlerken Dikkat Edilecekler

Yün halı temizlerken dikkat edilecekler; öncelikle insan sağlığına zararlı ürün ve malzeme kullanımından kaçınmak olacaktır. Ayrıca halının zarar görmemesi de bu süreçte önem taşıyan unsurlar arasında. Halı yıkama uygulamasından önce, yüzeysel bir süpürme işlemi gerçekleştirilmelidir. Zemine yerleşmiş atıkların giderilmesinde daha özel bir müdahale gerekir, fakat ön süpürme işlemi yıkama sırasında daha etkin bir sonuç alınmasını sağlar. Yün malzemeler için özel üretim şampuanlar bulunmaktadır. Bunların konsantre halde kullanılması ve yıkama sırasında suyun ısı derecesinde hassas bir ayarlama gerçekleştirilmesi gerekiyor.

Yün Halı Yıkama Fabrikası

Profesyonel halı yıkama programlarında lekeler üzerinde de özel buharlı teknikler uygulanabilmektedir. Burada da yine ürün cinsine göre bir müdahale gerçekleştirmek önemli. Eğer yün halılarınız üzerine bir şey dökülürse, ilk önce ılık suyla ve yumuşak bir bez ya da süngerle lekenin etkisini azaltmalısınız. Avcılar Halı yıkama firmaları özel tekniklerle birçok lekeyi yüzeylerden tamamen arındıra bilmektedir.

Avcılar Yün Halı Yıkama Fabrikası

Avcılar yün halı yıkama fabrikası; uzun yılların deneyimiyle bu hassas dokumalara en sistemli dokunuşu hayata geçirmektedir. Yün tekstil ürünü, birçok dokumada kullanılan yaygın bir malzeme. Halılarda da sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Farklı renk ve desenlerde üretilen bu halıların en büyük handikabı, kolay renk verme özelliğine sahiptir. Renk düzeninde bozulmalar meydana gelmemesi adına, amatör müdahalelerden kaçınmak önem taşıyor. Kullanılacak tüm ürünlerin %100 yün ürünler için özel üretilmiş olması şart.

Tüm püf noktalara özen gösteren profesyonel firmalar, halılarınızı ilk günkü temizliğine ve görsel canlılığına kavuşturmaktadır. Bu ürün özel bir kurutma sürecine tabi tutulur. Yünün suyu emme kabiliyeti, yapısal bozulmalara yol açabileceğinden, uzun süre ıslak kalmamasına dikkat edilmesi önemli. Kullanımda sizlerin de bazı hususlara riayet etmenizde fayda var. Özellikle yün dokumaların direkt gün ışığına maruz kalmamaları, renk skalasının daha uzun süre muhafaza edilmesini sağlar. Süpürme ve toz alma sürecinde de aşırı bir güç uygulanmaması gerekiyor.

Yorum (4)

 • Nuran Şimşek| Ağustos 4, 2018

  Avcılar denizköşkler semtinden halı alıyor musunuz. Halılarımın bir kısmı makine halısı, diğer kısmı ise makine yün halılardan oluşmaktadır. Halılarım yenidir sadece aşırı tüylenme olmaktadır bunun önüne ancak yıkama ile geçilebileceğini düşünüyorum. Sizlerinde tavsiyelerine ihtiyacım var. Bu konuda benimle iletişime geçerseniz sevinirim. Mail adresim mesaj kısmında ki bölümde yer almaktadır.

 • bahtiyar| Eylül 17, 2018

  avcılarda oturuyorum ama bir türlü güvenilir ve temiz bir firma bulamadım. ama avcılar halı yıkama gerçekten çok güvenilir ve temiz bir firmadır herkese tavsiye ederim.

 • ayten demir| Eylül 18, 2018

  11 parça halım vardı boyut ayırtmaksızın hepsini aldılar ve gerçekten çok güzel bir işçilik çıkartıyorlar . fiyatları ise yaptıkları hizmete göre gerçekten çok uygun.

 • çağla candan| Ekim 9, 2018

  Öğretmen Olduğum İçin evde pek fazla duramıyorum avcılarda halı yıkama firmaları çok ama bazı firmalar üstünkörü yıkıyorlar onun için bu firmayı buldum başlarda buraya da güvenmiyordum ama övmek için söylemiyorum ama gerçekten güzel bir işçilik çıkarttılar.

 • Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir