Avcılar Profesyonel Halı Yıkama

İstanbul Avcılar ve civar bölgelerde sunduğumuz profesyonel halı yıkama işlemleriyle, yaşam alanlarınızı daha steril ve konforlu hale getiriyoruz. Mikroplar ve miteların en ideal biçimde temizlenmesi için kimyasal ilaçlama ve endüstriyel makinelerde yıkama işlemleri gerçekleştiriyoruz.

Her türlü halı, kilim ve post niteliğindeki ürünlerinizi yıpratmadan temizliyor, en kısa sürede teslim ediyoruz.

Avcılar Profesyonel Halı Yıkama Firması

Halı Yıkama İşlemlerinde Neler Yapılır?

Profesyonel halı yıkama işlemleri, toz alma uygulaması ile yapılır. Tüylerin dip kısımlarında ve yüzeyde oluşan tüm tozların derinlere işlememesi için, toz dolaplarında tamamen temizlenmesi sağlanır.

Yıkama işlemi sonrasında ise sıkma, kurutma ve paketleme işlemleri uygulanarak, her nitelikteki halı temizlenir. İnatçı ve zor lekelerin çıkarılması için profesyonel ürünler kullanılarak, kimyasallar ile temizleme sağlanır.

İşletmeler için halı yıkama işlemleriyse, yerinde temizleme işlemleriyle uygulanır. Restoran, cafe, cami gibi halıflex kaplamalı olan alanlarda, makine ile temizleme yapılır.

Halı Yıkamada Leke Temizliği

Avcılar halı yıkama işlemlerinde leke temizliği; özel formüllerle yapılıyor. Çay ve kahve lekesi, kola lekesi, ruj ve oje gibi kozmetik ürün lekeleri, leke çıkarıcı profesyonel deterjanlar ile temizlenir. Yağlı boya, yağ, mum lekesi gibi zorlu lekelerde hızlı ve etkin temizleme yapılır.

Leke temizlemede, her halının türüne ve ipliklerin niteliğine göre işlem yapılır. Dokumaya zarar vermeyecek şekilde uygulanan formüller, halı yıkama ustaları tarafından özen ve profesyonellikle uygulanır. Halı renklerinin solmaması ve yüzeyde deformasyon oluşmaması için kullanılan kimyasal çözücülerin özenle seçilmesi gereklidir.

Profesyonel Halı Yıkama Nasıl Yapılır?

Toz dolabında ideal biçimde temizlenen ve üzerindeki kumları, tozları giderilen halılar, yıkama makinelerine alınır. Öncelikle halıların ıslanması için makineye temiz su verilir ve kirlerin yumuşaması sağlanır.

Halı yapısına göre ideal süre bekletildikten sonra özel halı yıkama deterjanları eklenir. Yumuşatıcı içerikli deterjanlarla hem ön yüz hem arka yüz yıkanır. İşlem esnasında bakterilerin arınması için özel sıvılar eklenir. Akar ve toz akarların temizlenmesi, halının tamamen hijyenik olması için özel formüllerle sterilizasyon yapılır.

İleri teknolojilerle üretilen makineler kullanılarak yapılan halı yıkama işlemleri, sıkma işlemiyle sürdürülür. Halı üzerinde bulunan suyun ortalama %90’ı sıkma makinesi ile atılır. Sonrasında ise özel kurutma alanlarına alınarak askıda kurutma yapılır. Tamamen temizlenen ve kuruyan halılar, Avcılar halı yıkama kalite kontrol aşamasında kontrol edilerek parfümlenir.

Leke çıkarma, temizleme ve yıkama işlemlerinin nitelikli biçimde yapılmış olması ve kalite kontrolden başarıyla geçmesiyle, paketleme işlemi yapılır.

Halı Yıkamada Tüm Lekeler Çıkar mı?

Profesyonel halı yıkama işlemlerinde, halıların dokusuna ve lekelerin niteliğine göre leke çıkarma işlemi yapılır. Özellikle hassas yapıya sahip; yün ve yün içerikli halılarda, ipek karışımlı halılarda, Nepal halılarda özel formüllere sahip leke çıkarıcılar kullanılır.

Çin halısı, Shaggy halı, step halılar ve makine halılarında yine yüksek etkili leke çıkarıcılar kullanılır. Halıflex kaplamalar, deko ve Çin halılarında da kullanılabilir, leke çıkarıcı formüllerle uygulama yapılabilir. İpliklerin yapısına göre her lekedeki çıkma oranı, farklılık gösterir.

Oje lekesi, kahve ve kola lekesi gibi lekeler, halıların türüne göre çözüm sunar. Ayrıca; lekeye hızlı müdahale edilmesi, lekenin daha etkili çıkmasını sağlar. Kilim, halı ve benzeri ürünlerde oluşan lekelere, genel temizleyiciler veya ev tipi temizlik deterjanları ile müdahale edilmesi, lekenin çıkmasını güçleştirebilir. Daha geniş alana yayılmaması ve tamamen çıkarılabilmesi için, kısa sürede profesyonel halı yıkama işlemlerinin yapılması önemlidir.

Avcılar profesyonel halı yıkama hizmetlerinden yararlanmak için whatsapp ve telefonla randevu alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir