Avcılar Battaniye Yıkama

İstanbul Avcılar bölgesi ve civar semtlerde profesyonel battaniye ve yorgan yıkama faaliyetlerinden yararlanabilirsiniz. Her nitelikte imal edilen battaniyeler, ev tekstil ürünleri, yatak örtüleri, yorganlar ve çarşaflar antibakteriyel şekilde yıkanıyor.

Battaniye yıkama işlemlerinde, adresten teslim alınan ürünler 3 ila 5 günde teslim edilmektedir. Mevsim ve hava şartları fark etmeksizin hızlı sürede kurutulur, şahane parfüm kokularıyla paketlenerek teslim edilir.

Avcılar Battaniye Yıkama Fabrikası

Battaniye Yıkama Süreçleri

Profesyonel makine ve ekipmanlar ile yıkanan battaniyeler, merkez ofisimizde tür ve niteliklerine göre ayrılarak fabrikalarımıza gönderilir. Etiketleme işlemleri yapılan battaniyeler, toz dolaplarında işleme alınarak derinlemesine temizlenir. Üzerindeki tozların gitmesi, yıkama aşamasında da ideal temizliğin elde edilmesine olanak sağlar.

Leke çıkarma işlemi gerekiyor ise yorgan ve battaniyelerin yapısal özelliklerine göre leke çıkarıcı özel formüller uygulanır. Yün, ipek, pamuk ve polyester gibi dokumaların yanı sıra incili- boncuklu veya nakış işlemeli özel ürünlerde, dokumanın zarar görmemesi için özel leke çıkarıcılar kullanılır.

Battaniye yıkama aşamalarında;

 • Leke çıkarma
 • Islatma
 • Ön yıkama
 • Ana yıkama
 • Son yıkama
 • Durulama
 • Sıkma
 • Kurutma
 • Parfümleme ve paketleme

İşlemleri yapılarak, birkaç gün içinde temizlik tamamlanır. Kalite kontrol testi yapılan ve tüm lekelerin nitelikli şekilde temizlenmesi sağlanan battaniyeler, paketlenerek önce merkez ofise sonra adrese teslim edilir.

Profesyonel Battaniye Yıkama Nasıl Yapılır?

Lekelerin çıkarılması ve kirlerin temizlenmesi amacıyla yapılan battaniye yıkama işlemleri, bakterilerin tamamen giderilmesi için de en etkili yöntemler arasındadır. Antibakteriyel ürünler ile yıkanan yorgan ve battaniyeler, dokular içinde oluşmuş maytların giderilmesi için gereklidir.

Avcılar Halı Yıkama Firmaları

Akar, toz akar ve pek çok bakteri; yatak, yorgan ve battaniyeler içinde mikrop yuvası oluşturur. Sağlık açısında zararlı olan bu oluşumlar, solunum rahatsızlıklarından deri hastalıklarına dek, pek çok etkiye neden olabilir. Evde yıkanan battaniyeler, yeterince temizlenmediği ve antibakteriyel ürünler kullanılmadığı için ideal temizleme etkisi sunmaz.

Alerji oluşumları, astım gibi rahatsızlıkların önlenmesi için yatak ve yorganların, profesyonel şekilde temizlenmesi gereklidir. Avcılar battaniye yıkama işlemlerinde kullanılan leke çözücü ve antibakteriyel deterjanlar ile aylarca bu temizliği sürdürebilirsiniz.

Yorgan Yıkama İşlemleri

Avcılar halı yıkama, yerinde halı ve yorgan yıkama faaliyetleri dahilinde, antibakteriyel yıkama faaliyetleri sunuluyor. Yün yorgan yıkama ve elyaf yorgan yıkama işlemlerinde, farklı teknikler kullanılarak ideal temizlik sağlanır. Kan, kahve, boya gibi zorlu lekelerin çıkarılması için kullanılan leke çıkarıcı formüller, yorganların yapısına göre uygulanır. Renk ağartıcı içermeyen ve dokulara zarar vermeyen ürünler ile kurumuş lekeler çıkarılır ve yıkama işlemine geçilir.

Yorgan yıkama işlemleri şu şekilde uygulanır;

 • Ön Yıkama İşlemi: Profesyonel makineler kullanılarak yapılan yorgan yıkama işlemlerinde, dokuma ve kumaş özelliklerine göre program seçilerek ön yıkama yapılır. Islatma aşaması da denilen ön yıkama, ortalama 15- 20 dakika sürer. Deterjansız su ile kirlerin yumuşaması sağlanır.
 • Ana Yıkama İşlemi: Battaniye ve yorganların türüne göre deterjan eklenir ve makineye yeni eklenen temi su ile ortalama 45 dakika yıkama yapılır. Yoğun yıkama programı uygulanarak yapılan işlemde, antibakteriyel ürünler kullanılarak tüm bakterilerin arınması sağlanır.
 • Durulama- Sıkma: Bol su alımı ile yapılan durulama işlemi, 20- 25 dakika sürer. Tüm köpük ve deterjanın gitmesi için birkaç su alımı ile ideal şekilde durulama yapılır ve sonrasında sıkma aşamasına geçilir.

Her yorgan, ortalama %90 oranında makinede kurutulur. Fazla nem alınır ve kalan ıslaklık ise kurutma odalarında giderilir. 40 derece üzerindeki yalıtımlı özel kurutma odalarında, tam kurutma işlemi askıda yapılır. Sonrasında parfümlenir ve paketlenerek ürün teslimatı yapılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir